2019 m. gruodžio 11 d., trečiadienis
Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Į pradžią

NEĮgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
          prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

Kodas 300121001,
Švitrigailos g. 11E,
03228 Vilnius,
tel.: (8 5) 233 3320,
faks.: (8 5) 233 2469,
el. p.: info@ndnt.lt
Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2011-05-01
Iš viso: 3904097
Šiandien: 548
Dabar: 5
 
Naujienos ir įvykiai
 
2019-06-04 Raidos ar sveikatos sutrikimų turintiems vaikams bus paprasčiau gauti išmokas

Demencija sergantiems žmonėms, autizmo spektro sutrikimą turintiems vaikams, kurtiems ar vidutinių ir stiprių klausos, kalbos sutrikimų turintiems mažiesiems, taip pat vaikams su cukriniu diabetu ar turintiems žymių šlapinimosi sutrikimų nuo šių metų gegužės mėnesio pabaigos jau galima lengviau ir paprasčiau gauti tikslines kompensacijas.

Tai įtvirtina socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio bei sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pasirašytas atnaujintas įsakymas, kuriame aptariama, kaip nustatomi specialieji poreikiai, kurie lemia tolesnę valstybės pagalbą neįgaliesiems.

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybai (NDNT) įvertinus suaugusio žmogaus ar vaiko specialiuosius poreikius, paskiriamos ir mokamos tikslinės kompensacijos. Tikslines kompensacijas moka savivaldybės.

Tikslinių kompensacijų dydžiai:

  • Kai nustatomas pirmojo lygio specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis – 125,4 eurai.
  • Kai nustatomas antrojo lygio specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis – 68,4 eurai.
  • Kai nustatomas pirmojo lygio specialusis nuolatinės slaugos poreikis– 296,4 eurai
  • Kai nustatomas antrojo lygio specialusis nuolatinės slaugos poreikis – 216,6 eurai.
    Skaityti toliau >
2019-01-23 Kad vaikams, turintiems sunkią negalią, sukakus 18 m. nekiltų problemų įgyvendinti savo teises

Kad vaikams, turintiems sunkią negalią, sukakus 18 m. nekiltų problemų įgyvendinti savo teises (pvz., gauti šalpos išmokas, paslaugas, lankytis sveikatos priežiūros įstaigose, gauti receptus vaistams ir medicininėms priemonėms ir kt.), jų tėvai (globėjai) turėtų:

iš anksto (likus šešiems mėnesiams iki sunkią negalią turinčio asmens pilnametystės) kreiptis į teismą dėl neveiksnumo nustatymo pilnamečiam asmeniui;

prašyti teismo pavesti teismo ekspertizę atlikti tai ekspertų įstaigai, kurioje ši procedūra bus atlikta per trumpesnį laiką;

prašyti taikyti laikinąsias apsaugos priemones dėl galimybės teismo proceso metu įgyvendinti globėjo teises ir pareigas (pvz., prašyti nustatyti, kad tėvai (globėjai) iki galutinio teismo sprendimo dėl globojamo asmens neveiksnumo bus nuolatiniais jo globėjais. Taip viso teismo proceso metu bus užtikrintos prižiūrimo asmens teisės į sveikatos apsaugą, gauti išmokas ir kitas paslaugas).


Skaityti toliau >
2019-01-02 Nuo šių metų keičiasi asmenų specialiųjų poreikių nustatymo tvarka

Nuo šių metų sausio 2 d. pasikeitė specialiųjų poreikių nustatymo tvarka. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (NDNT) nuo šiol nustatys:

pirmojo lygio slaugos poreikį (nustatomas asmeniui, kuriam dėl pastovaus, negrįžtamo organizmo funkcijų išsivysto negalia, visiškai apribojanti jo savarankiškumą, galimybes orientuotis, judėti, ir kuriam reikalinga nuolatinė 8 valandų per parą ar ilgesnės trukmės slauga),

antrojo lygio slaugos poreikį (nustatomas asmeniui, kuriam dėl pastovaus, negrįžtamo organizmo funkcijų sutrikimo išsivysto negalia, žymiai apribojanti jo savarankiškumą, galimybes orientuotis, judėti, ir kuriam reikalinga nuolatinė 6–7 valandų per parą slauga),

pirmojo lygio nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikį (nustatomas asmeniui, kuriam dėl pastovaus, negrįžtamo organizmo funkcijų sutrikimo išsivysto negalia, iš dalies apribojanti jo savarankiškumą ir dalyvavimą visuomenės gyvenime, ir kuriam reikalinga nuolatinė 4–5 valandų per parą kitų asmenų teikiama pagalba),


Skaityti toliau >
2018-12-13 Neįgaliems pensininkams – paprastesnė specialiųjų poreikių lygių nustatymo tvarka

Pensinio amžiaus asmenys, kuriems Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT) nustato specialiuosius poreikius (pvz., slaugos, pagalbos (priežiūros) ir kuriems reikalingos įvairios socialinės paramos priemonės, pagal šiuo metu galiojančią tvarką kreipiasi į savivaldybes, kad jiems nustatytų specialiųjų poreikių lygį. Pagal šiuos nustatytus lygius ir teikiama atitinkama socialinė parama ar lengvatos (pvz., kompensuojami vaistai, medicininė reabilitacija, transporto lengvatos, parama būstui įsigyti ar pritaikyti ir pan.).

Nuo 2019 m. sausio 1 d. specialiųjų poreikių lygių nustatymo procedūra paprastėja. Pensinio amžiaus asmenims, kuriems NDNT nustatys specialiuosius poreikius, kartu nustatys ir jų lygį, taigi papildomai dėl jų niekur kreiptis nebereikės. Nustačiusi specialiųjų poreikių lygį, NDNT išduos ir neįgaliojo pažymėjimą. 


Skaityti toliau >
2018-12-12 NAUJI IŠŠŪKIAI PROFESINĖS REABILITACIJOS PASLAUGŲ ORGANIZAVIMO SISTEMOJE

Lietuvoje jau daugiau kaip 12 metų veikianti profesinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems sistema – viena iš priemonių užtikrinti sėkmingą neįgaliųjų integraciją į visuomenę. Profesinės reabilitacijos priemonėmis siekiama atkurti neįgalaus asmens darbingumą, profesinę kompetenciją ir padėti sugrįžti į darbo rinką bei visavertį gyvenimą. Profesinė reabilitacija ypač svarbi žmonėms, kurie dėl sveikatos problemų ar socialinių veiksnių negali mokytis aukštosiose ar aukštesniosiose mokyklose, tačiau nori ne vien gauti pašalpą, bet dirbti ir užsidirbti bei jaustis reikalingais visuomenei. Šių paslaugų organizavimą, teikimą ir finansavimą reglamentuoja Lietuvos Respublikos Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymas ir susiję poįstatyminiai aktai.


Skaityti toliau >
2018-12-04 NDNT – renginyje „Savarankiškumas ir gyvenimo kokybė kiekvienam“

Vakar, Tarptautinę neįgaliųjų dieną, NDNT dalyvavo parodų ir kongresų centre Litexpo Techninės pagalbos neįgaliesiems centro organizuotame socialiniame šviečiamajame renginyje „Savarankiškumas ir gyvenimo kokybė kiekvienam“. Tarnybai buvo svarbu ne tik pristatyti save kaip įstaigą, nustatančią negalią, bet ir atsakyti į ją turinčių žmonių ir jų artimųjų klausimus.


Skaityti toliau >
2018-11-27 Gruzijoje diegiamas panašus į Lietuvoje taikomą negalios nustatymo modelis

NDNT atstovai lapkričio 19–22 d. lankėsi Tbilisyje,  Gruzijos viduje perkeltų asmenų iš okupuotų teritorijų, darbo, sveikatos ir socialinių reikalų ministerijoje, kur susitiko su šios ministerijos Socialinių klausimų ir programų, Sveikatos priežiūros departamento, Kontrolės departamento ir Darbo departamento atstovais. Vizito metu pristatėme Lietuvos ir susipažinome su šios šalies negalios nustatymo sistema. Gruzinų manymu, Lietuvoje taikomas modelis yra gerokai pažengęs į priekį – Gruzijoje negalia dar vertinama remiantis tik išimtinai medicininiais kriterijais ir yra nustatomas 69 šalies licencijuotose gydymo  įstaigose. Tačiau 2019 m. šalis pradės negalios nustatymo sistemos reformą, kaip ir Lietuvoje paremtą biopsichosocialiniu modeliu, todėl NDNT nuvežta patirtis kolegoms buvo labai svarbi.  „Parsivežėme naudingų patirčių ir mes“, – sakė NNDT direktoriaus pavaduotoja, laikinai vykdanti direktoriaus funkcijas, Vytautė Polujanskienė, – „patraukli pasirodė neįgaliesiems teikiamų socialinių paslaugų paketų sistema, tai, kaip spendžiami negalią turinčių asmenų įsidarbinimo ir išlikimo darbo rinkoje klausimai“. Kadangi Gruzija pradės negalios nustatymo sistemos reformą pagal panašų modelį kaip ir Lietuvoje, greičiausiai keitimųsi patirtimi ir diskusijų šia tema bus dar ne viena.

Šiuo metu Gruzijoje negalia nustatyta 125 tūkst. asmenų, tai sudaro 3 proc. visų šalies gyventojų.
Skaityti toliau >
 
Naujienų archyvas
Spausdinti
Naujienų prenumerata


 
 

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 
kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Sprendimas: Idamas
Naudojama Smartweb sistema